ZigaForm version 5.5.1

Materiál

Materiál

Krytiny INDEX

MINERAL DESIGN je membrána od firmy INDEX s minerálnou samoochranou novej generácie. Drť nemá už iba jeden farebný odtieň, ale je k dispozícii vo viacerých farbách, podľa exkluzívnych vzorov firmy INDEX.

Membrány MINERAL DESIGN sú tvorené destilovanou živicou, vybranou pre priemyselné použitie, s prísadami s vysokým stupňom elastomerických polymérov a plastomérov, ktoré umožňujú získať zliatinu s „inverziou fázy“, u ktorej je plynulá fáza tvorená polymérom, v ktorom sa nachádza živica a jej vlastnosti sú určené polymerickou matricou a nie živicou, aj keď táto je jej najväčšou zložkou. Vlastnosti živice sú preto lepšie a výsledná trvácnosť a odolnosť voči vysokým a nízkym teplotám je vyššia, a to pri zachovaní nezmenenej vynikajúcej priľnavosti a nepriepustnosti živice.

Mineral Design 10/15 Poliestere

Mineral Design Autoadesivo EP Overlaps Poliestere

Riešenie ako impregnovať a skrášliť strechy aj na podkladových plochách citlivých na teplo

Krytiny Icopal 3D

Firma Icopal je vo výrobe a obchode s asfaltovanými hydroizolačnými a strešnými materiálmi viac ako 30 rokov.

Moderná technológia výroby a vysokokvalitné hlavné suroviny zabudované do výrobku umožňujú poskytovať záruku kvality na materiál v trvaní 10 rokov. Používa sa na rekonštrukciu existujúcich šikmých striech pokrytých:

Úžitkové vlastnosti Icopal 3D

Nosná vložka z kombinovanej sklenenej rohože spevnenej sklenenou mriežkou vyrobená z vysokokvalitných sklenených vlákien, zaručuje vynikajúce mechanické vlastnosti hotového výrobku, vysokú silu ťahu, odolnosť voči pretrhnutiu klincom a prenášanie pohybov strešnej konštrukcie.

Asfalt modifikovaný SBS kaučukom zaručuje vysokú odolnosť voči UV žiareniu široký rozsah teplotnej odolnosti pri nízkych a vysokých teplotách.

Modifikovaná asfaltová hmota štruktúry asfalt-SBS-minerálne plnidlo a celková hrúbka Icopal 3D krytiny nad 4mm účinne tlmia bubnovanie dažďa.

Vysoká účinnosť pokrytia strešnej plochy

Detaily konečnej úpravy ako napríklad hrebeň, nárožia, úžľabia a pod. sa zhotovujú zo základnej krytiny Icopal 3D, čo zaručuje minimálne množstvo odpadu, a tým max. efektívnosť využitia.

Reakcia na namáhanie vonkajším ohňom

Icopal 3D má európsku klasifikáciu odolnosti pri namáhaní vonkajším ohňom Broof(t1)

Univerzálna krytina

Icopal 3D možno použiť na šikmých strechách so sklonom od 12°do 85°. Vďaka nízkej hmotnosti (menej ako 5 kg/m2) je navyše ideálny na rekonštrukciu starých striech so slabšou nosnou konštrukciou.

Technický popis

Na kombinovanej sklenenej rohoži spevnenej sklenenou mriežkou, s krycou vrstvou na báze asfaltovej hmoty s obsahom termoplastického SBS kaučuku a plnidla, na vrchnej strane farebným hrubozrnným minerálnym posypom a na spodnej strane separačnou fóliou. Spracováva sa plnoplošným natavením alebo mechanickým kotvením.

Žľabové systémy

Žľabové systémy ponúkame v rôznych farbách. Materiálovo je možné vybrať si buď pozinkované alebo poplastované (farbené) prevedenie.

 

Bramac STABICOR – M odkvapový systém

Dômyselný odkvapový systém z farbeného pozinkovaného plechu spájaný mechanickými spojkami bez potreby nitovania a lepenia. Je zabezpečený ochranou voči oderom a poškrabaniu pri montáži, resp. doprave (žľaby a rúry sú po celej dĺžke balené do ochrannej fólie). Vyznačuje sa vysokou stabilitou voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Odoláva veľkým teplotným zmenám. Nie sú potrebné žiadne dodatočné nátery.

1. Odkvapový žľab

2. Spojka žľabu so spevňovacím profilom

3. Vnútorný roh žľabu 90°

4. Vonkajší roh žľabu 90°

5. Ukončenie žľabu s tesnením

6. Držiak žľabu

7. Hrdlo žľabu s odtokom

8. Odkvapová rúra

9. Oblúk odkvapovej rúry

10. Spojka odkvapovej rúry

11. Klapka pre zber dažďovej vody

12. Soklový ohyb

13. Objímka odkvapovej rúry